זיסלה בית להורים וילדים גבעתיים - 5 עקרונות של בייבי באלאנס
דף הבית >> חוגים ופעילויות >> בייבי באלאנס >> מאמרים >> 5 עקרונות של בייבי באלאנס
 
חמשת עקרונות הבייבי באלאנס- ליווי התפתחותי בשיטת קרן ארז
ע"פ בייבי באלאנס- ליווי התפתחותי בשיטת קרן ארז
 
 
עקרון מס' 1: "מה במקום" 
לא מעט אנשים אשר נשאלים על רצונם, עונים בשלילה. המוח שלנו אינו יודע לעבד את המילה "לא" ועלינו לסגל לעצמנו דרך של חשיבה חיובית ובמקום לדבר בשלילה עלינו לשאול תמיד – מה במקום? תת המודע שלנו, בדומה ללוח הפעלה של מחשב בנוי להיות מתוכנת, וכל עוד נלמד לעבוד איתו נכון הוא יציית. זאת אומרת אם נלמד את עצמנו לחשוב חיובי, לחפש פתרון יעיל לבעיה ולהסתכל על העולם בעיניים אחרות ובהתאם לשנות גם את שפת הגוף שלנו, המוח שלנו יגיב בהתאם.
 
עקרון מס' 2: פעל!
הנעה לפעולה. להתחיל ממשהו אחד, קטן ככול שיהיה העיקר לעשות. תקיעות אינה תורמת להתפתחות של אדם ועלינו לשאוף תמיד לנוע קדימה, להיות בעשייה.

עקרון מס' 3: חידוד חושים
כשאנו עושים משהו ולא מקבלים את התוצאה לה קיווינו עלינו לשנות את דפוס הפעולה שלנו. אם נלך כל פעם באותה הדרך, סביר שנגיע לאותה התוצאה. עלינו לחדד את חושינו ולהבין איפה אנו יכולים לשנות את סדרי הדברים והפעולות על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר.
 
עקרון מס' 4: התגמשות מחשבתית
עקרון זה הוא המשכו הישיר של העקרון הקודם- חידוד חושים. על מנת להשיג התגמשות מחשבתית על חושינו להיות מחודדים ועלינו להבין ולדעת לנתח מה לא היה בסדר בפעולות הקודמות אותם נקטנו אשר לא הביאו אותנו לקבלת תוצאה רצויה. עלינו לדעת לעלות על שביל אחר מזה שכבר הלכנו בו אשר יוביל אותנו למקום אחר מזה שהגענו אליו.
 
עקרון מס' 5: פעל מתוך גישת מצוינות
הצלחה פרושה לדעת להתחדש. עלינו לפעול מתוך מקום של גמישות, חדשנות וראייה רחבה ולא משנה פרק הזמן אשר אליו נדרש על מנת להגיע למקום אליו אנו חפצים להגיע.
 

לסיכום ייחודה של שיטת הבייבי באלנס טמון בכך שזו לא שיטה "שטוחה" של ליווי התפתחותי לתינוקות רכים. הבידול בשיטה זו הוא שינוי מהותי בדרך החשיבה של האימהות הצעירות אשר חוות טלטלה עמוקה כאשר הן נזרקות למציאות חדשה אותה מביא איתו התינוק הרך שמצטרף למשפחה. הידיעה שעליהן לקבל את המציאות שהשתנתה בעזרת מערך כלים אפקטיבי אותו הן מקבלות במהלך הסדנאות עוזר להן להוציא את המיטב הפוטנציאלי של תינוקן ולעזור לו להגיע להתפתחות תקינה.
כל התרגילים המבוצעים במהלך הסדנא נבנו לאחר מחשבה וניסיון של שנים בו האימון והתרגול מביאים לתוצאות הטובות ביותר אשר יעזרו לתינוק להגיע להתפתחות תקינה אשר יהיו אבני הבסיס להמשך התפתחותו התקינה כאדם בוגר יותר. 
 
נערך ע"י מורן נבו

© כל הזכויות שמורות לקרן ארז, בייבי באלאנס- ליווי התפתחותי בשיטת קרן ארז, זיסל'ה- בית להורים וילדים 

קצת עלינו

 
זיסל'ה הוא מרכז להורים וילדים בגבעתיים,
שהחל את דרכו כחנות קטנה עם כמה חוגים, והתפתח למקום שמהווה ממש כמו בית שני עבור אימהות וילדים רבים. אנו מציעים מגוון פעילויות בתחום התפתחות תינוקות וילדים, בסטודיו חדיש ומרווח ובקבוצות אינטימיות. בחנות המטריפה שלנו ניתן למצוא מוצרים יחודיים לתינוקות ולילדים - צעצועים ומשחקים שלא רואים בכל מקום ובגדים יפיפיים המתחדשים ומתחלפים מדי יום.

ניווט באתר

 


צרו קשר

 
you tube
פייסבוק
03-6706767
zicaletoys@walla.co.il

צה"ל 42 גבעתיים

 
לייבסיטי - בניית אתרים